Pravila o kolačićima

Ova web stranica koristi kolačiće za bolji doživljaj, značajke društvenih medija i analizu prometa. Dajete pristanak na naše kolačiće ako nastavite koristiti ovu web stranicu. Saznajte više o pravilima o kolačićima ovdje
Potvrdi

Mirror share problem

KarloKarlo
edited Svibanj 3 Huawei P20 Pro
Mirror share mi ne prepoznaje philips androit tv. Mogu castat samo sa google photos ili google aplikacije.
Jel ima neka mogucnost da zaslon telefona prabacim na tv
Hvala.
0

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum
    edited Srpanj 2018

Pozdrav Karlo,

Pored mogućnosti dijeljenja zaslona koje pruža uređaj bitno je i koje mogućnosti podržava TV uređaj, a ako TV nema podršku za ovakav vid povezivanja može doći do ograničenog rada dijeljenja zaslona. U tom slučaju jedna od opcija za zrcaljenje zaslona može biti i Chromecast.

Nadamo se da ćete uspjeti povezati vaš telefon i TV, a svakako nam javite i jeste li uspjeli.

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • KarloKarlo
    edited Srpanj 2018

Pozdrav
    Hvala na odgovoru.
    Tv je philips android 55PUS6501 iz 2017. i ima sve mogucnosti spajanja.
    moguce je preko chromecasta poslati sliku sa tel. ili video youtube, ali problem je kad hocu kompletan tel zaslon na tv, npr web preglednik ili facebook.
    tada mirrorshare jednostavno ne prepoznaje tv.
    Prije nego sam kupio huawei p20 pro koristio sam htc m10 i tamo je sve radilo bez greške.
    hvala

0

Pozdrav @Karlo,

Prije negoli ste promijenili pametni telefon, jeste li možda mijenjali nešto od opreme? Tipa usmjerivač (router)? Naime, nekada problem zna biti prisutan i zbog same WiFi mreže.

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • KarloKarlo

Skinuo sam aplikaciju miracast, i kad preko nje stisnem opciju miracast to... otvori se wireless display izbornik kojeg inace nemogu nac u telefonu i tamo prepozna tv i moguce je djeljenje.
    Snasao sam se preko te aplikacije, ali isto tako telefon ima tu mogucnost ali je skrivena izgleda.
    Kad odem na Mirrorshare u telefonu preko kojeg bi trebao zapocet djeljenje tada tv nije prepoznat.
    ocito je aplikacija nekompatiblna. Ako mozete istraziti molim vas o cemu je rijec.
    Hvala
    I nisam mijenjao nista od opreme u meduvremenu.
    https://drive.google.com/open?id=1TqmKheiqFP-yoLa9fnEUdrjZ4ZzysSFg

1

Pozdrav @Karlo,

Drago nam je kako ste ipak na kraju uspjeli povezati vaš telefon i televizor. Nadamo se kako će i mogućnost povezivanja s MirrorShare biti moguća u nekim od budućih nadogradnji.

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • evanevan
    edited Svibanj 3

Jučer sam kupio novi TV Philips 55PUS7303, ista stvar. Sa starim Samsung tv-om je sve bilo ok i moj P20 je prepoznao TV, ali sada ovaj novi ne pronalazi kada hoću dijelit zaslon. Ženin Samsung S9 radi bez greške! I dalje je Huawei lagano u zaostatku po pitanju povezivosti za Samsungom, ista stvar je i sa bluetooth spajanjem s auto radiom. Kada se spoji Samsung sve opcije su dostupne (playliste, traženje pjesama preko radia itd.) dok sa Huawei-em možeš jedva "naprijed-nazad" šaltat pjesme. Ne znam kako doći do pravog kontakta gdje se ovakvi propusti mogu prijavljivati (konkretno sam ovaj bluetooth propust prepoznao još na P9 lite i od tada nema pomaka, niti putem nadogradnji niti sa novim telefonom se nije ništa promjenilo). Jednostavno im je cilj samo natrpat što veći broj kamera a ovakve osnove stavljaju po strani.

0

Bok @evan,

Hvala ti na komentaru :smile: Sve informacije pratimo i upućujemo na daljnje provjere.
    Nažalost, što se tiče povezivanja s televizorom ili automobilom, često nije jednostran problem nego ovisi i o uređajima s kojima se telefon povezuje.

0
  • BoboBobo
    edited Svibanj 30

Da, i ja sam među ovom ekipom koja se javila da im ne radi share sa moba na smart tv (android). I svi ostali vlasnici Huawei-a također su nezadovoljni, ali to još neznaju jer nisu zatrebali spomenutu opciju :D
    Da skratim, Miracast, ScreenMirroring ili kako god to nazvali, na Huawei P20 Pro i Lite - NE RADI.

RJEŠENJE:
    Sa Google Store skinuta i instalirana besplatna app "Miracast - Wifi Display". Pokrenuta palikacija, odabran smart tv i - sve radi bez greške!

Link na apk na Google Play

1