Pravila o kolačićima

Ova web stranica koristi kolačiće za bolji doživljaj, značajke društvenih medija i analizu prometa. Dajete pristanak na naše kolačiće ako nastavite koristiti ovu web stranicu. Saznajte više o pravilima o kolačićima ovdje
Potvrdi

Mate 20 Pro - kasnjenje notifikacija

furiouszagrebfuriouszagreb
edited Travanj 10 Huawei Mate 20 Pro

U zadnjih 4, 5 dana kasne mi notifikacije dok je zaslon iskljucen/zakljucan. Sve sam potrebne korake poduzeo - manualno upravljanje aplikacijama, cak sam i zanemario optimazaciju baterije za whatsapp, gmaily instagram i te slicne aplikacije koje su mi od znacenja i dalje je sve isto. Notifikacije neke dodu na vrijeme, a neke kasne izmedu 2 - 20min. Zasto se to dogada? I ne, nemojte mi samo reci da hard resetiram mobitel jer vec jesam. I apsolutno nista se nije promijenilo. Takoder mi je ukljucena i opcija da se Wifi/mob podatci NE gase dok je ekran zakljucan.

Je li to nekakav software bug?

1
«134

Komentari

• Huawei ForumHuawei Forum

Bok @furiouszagreb,

Imate li problem sa svim obavijestima ili samo s nekim aplikacijama?

Ja sam konkretno imao probelm s Whatsappom, a rješenje je bilo ažuriranje aplikacija 😉

Lijep pozdrav,
    Marin
    Huawei Forum tim

0
  • furiouszagrebfuriouszagreb

Sa svim obavijestima. Whatsapp, messanger, gmail...

1

@furiouszagreb imate li uključenu sinkronizaciju? Također, je li vam aktivna kakva ušteda energije?

0

Ne, dapace, mobitel je u performance modeu cijelo vrijeme.

I gdje mogu provjeriti tu "sinkronizaciju"?

0
  • DamirDamir
    edited Travanj 11

I meni na Huawei Honor View 20 isto kasne poruke nenormalno (i po sat vremena)... a isto se dešava i kod 2 prijatelja koji imaju Huawei P20Pro.

Pogasio sam sve battery saving opcije, automatska sinkronizacija je upaljena, aplikacije (gmail, WApp) stavio na rucne postavke i dozvolio rad u pozadini.

Iskreno jako sam razočaran da flagship jedne takve kompanije ima takav bug.

0
    edited Travanj 11

@Damir nevjerojatno stvarno. Ako se ne rijesi to kroz mjesec dana leti Mate u prodaju

@Huawei Forum to sam vec imao aktivirano. Sinkronizacija je ukljucena.

Poruke, gmail, whatsapp, 24sata notifi sve uredno kasni.po 1h, 1h i pol. Prijatelji me izvjestavaju da im je 1 crtica pored poruke koje posalju na whatsapp sto znaci da je poslana ali moj uredaj je nije niti preuzeo. Katastrofa, sta se dogada s vama?

1

@furiouszagreb nažalost navedeni problem nismo u mogućnosti reproducirati jer nam na testnom uređaju sve radi kako treba.
    Svakako ćemo provjeriti dodatno u čemu bi mogao biti problem.

0

Da, naravno, Vama nista ne kasni a meni i drugima kasne notifikacije po sat vremena cak. Interesantno. Nadite rjesenje sto prije. Sramotno je da sam uredaj platio €800, a da mobitel od 1000kn bolje prima push notifikacije.

Ne mogu vam riječima opisati koliko sam frustriran

0

@furiouszagreb shvaćamo i zaista nam je žao :disappointed:
    Proslijedili smo već vaša zapažanja na provjeru.

0

Dodatno? Ekipa vam se zali vec 6 mjeseci - https://uk.community.huawei.com/other-smartphones-35/notifications-on-screenlock-300/index2.html

Sve mi se cini da ce ovo biti moj zadnji Huawei uredaj. Kriste Isuse da mi notifikacije ne dolaze na.vrijeme u 2019.

0
    edited Travanj 11

Sto to znaci da ste moja zapazanja proslijedili na provjeru? Sigurno nisam jedini, ali zanima me je li to software bug vezan za PowerGenie ili sto?

Morate biti transparentniji samnom. Ocekujem neko rjesenje

@Huawei Forum

0
  • NicK17NicK17
    edited Travanj 11

Nešto slično se i meni ponekad događa na P20 Lite, npr. ne dolaze obavijesti za Outlook isto tako za eBay, no nema nekoga pravila kada radi a kada ne, naravno u postavkama baterije je sve ispravno podešeno.
    Prije toga sam koristio Honor 8 sa EMUI-em 8.0 istim kao i na P20 Lite i s njim nikada nije bilo problema po tom pitanju.

0
    edited Travanj 11

@NicK17 Da... ne znam sta se dogada. Navodno implementirani PowerGenie ima preagresivnu stednju bateriju pa zato ne dolaze sve notifikacije... a na to ne mozemo utjecati. EMUI 9 je zeznuo jako sto se notifa tice. Podhitno se trebaju ociti a ne mazati nam oci, ovo.je nedopustivo. Imao sam sve notifikacije jos 2011. na androidu

1
  • NicK17NicK17

Upravo tako. Da sa EMUI-em 9 se izgleda stvar još pogoršala. Čekam EMUI 9.1 za P20 Lite pa me baš zanima da li će se s njim riješiti taj problem.

0
  • DamirDamir

Ja također dajem Huawei-u i Honor-u mjesec dana da poprave bug ili zauvijek napuštav taj brand. Stvarno nedopustivo da na Honor View 20 notifikacije kasne sat vremena... ljudi me zovu i pitaju što se ne javljam i sramotim se...

0

@furiouszagreb i @Damir zaista nemamo zabilježbe oko ovog problema kod većeg broja korisnika, pa bismo svakako trebali utvrditi zbog čega dolazi do kašnjenja u obavijestima u vašim slučajevima :wink:

Jedna od mogućnosti je čišćenje telefona od privremenih datoteka, a jedan od načina možete pogledati i na YouTube video zapisu:
    Jeste li pokušali s ovom opcijom?

0
  • NicK17NicK17

Iskreno ovaj savjet je u rangu savjetu "probajte vratiti uređaj na tvorničke postavke", a možda i ispod te razine.😔
    Idemo biti ozbiljni. 🤔

0
    edited Travanj 11

@NicK17 nažalost nismo u mogućnosti reproducirati problem na našem uređaju, stoga savjetujemo što možete učiniti kako bi sve radilo kako treba :wink:
    Upravo opcija povrataka na tvorničke postavke, koliko god bila zamorna, često bude i jedina ispravna :neutral:

0
    edited Travanj 11

Mobitel sam kupio i prva stvar koju sam napravio bila je da ga resetiram na tvornicke postavke jer je kupljen od kolege s posla. Naknadno sam i izbrisao cache. Tako da ovo NE pomaze

I sto ako ga opet tvornicki resetiram, kako cu povratiti 60gb podataka, aplikacija, slika itd.?

0

@furiouszagreb jedina opcija je backup i povratak podataka. Svakako vodite računa o tome ako se odlučite na povratak na tvorničke postavke.

0
  • DamirDamir

Moj telefon je potpuno nov i zasto brisati chace ili raditi factory reset na uređaju koji se koristi tek tjedan dana ?
    Problem je prisutan kad mobitel ode u "duboki san" radi štednje baterije... ne mozete uociti problem ako stalno visite na mobitelu pa ne ode u "duboki san" ili jednostavno morate štiti interese vašeg poslodavca pa ne smijete priznati problem (kao onaj sa zelenim ekranima na Mate20pro koji se dugo gurao ispod tepiha).

Bilo je blesavo od mene što sam uopće imao nade i vjere da ću ovdje doći do rješenja svog problema ako problem nisam mogao rješiti googlanjem.

1

Damire u istom smo skripcu. Kad mobitel ode u "duboki san" kako si napisao tu nastaje problem. Neki notifi dolaze da se ne lazemo, ali neki ne. Meni je gmail recimo najkriticniji, nikad ne dode na vrijeme nego ili kasni ili se tek pokaze kada JA upalim ekran. Opcenito, notifi koji ne dolaze, dodu tek kada ILI udem u aplikaciju pa mob sve sinkronizira i "poludi" s porukama ILI kada upalim ekran pa odjednom dode na zakljucani ekran. Pretpostavljam da je tebi slicno ako ne i identicno.

Nego daj mi reci, jel ti uvjetno receno naravno, boljr dolaze na svojoj mobilnoj mreži notifikacije ili na wifiju? Ili podjednako?

1
  • DamirDamir

Baš kako si opisao, ista situacija. Bolje je na Wi-Fi-u

1
  • ZićoZićo

Ako se nekome ne svidja mate 20pro, evo mijenjam za p20 pro, sve radi ko singerica, naravno uz vasu doplatu😂😂😂( malo sale nije na odmet👍)

0
  • KaligulaKaligula

Evo i mene sa istim problemom,do sad to nije bilo na Mate seriji telefona i telefon nakon mjesec dana ide na prodaju ..

0
    edited Travanj 12

Ekipa, provjerite imate li aktivan sleep mode na aplikacijama koje vam kasne s notifikacijama :smile:
    Čini mi se da vam je aktivna ova opcija, a koja je omogućena po zadanim postavkama :wink:

Onemogućite 'spavanje' aplikacijama koje vam kasne s obavijestima, opcija vam se nalazi pod Postavke > Baterija :smile:

0
  • KaligulaKaligula

Nemam,ista stvar i dalje ..

0
  • KaligulaKaligula

Jos da nadopunim ,aplikacije koje rade savrseno na Huawei Mate 8 i emui 5 ne rade bez poteskoća na emui 9 ili Mate 20 pro. Milim da je ovaj telefon previse provikan jer sam se vratio na Mate 8 a ovaj ide u oglasnik,govorim u svoje ime i svoje dojmove ...( nema pojedinacnih odabira tonova za aplikacije ,blokiraju se razne aplikacije ,nema "znacki na iconama iako su uključene u postavkama,kasne obavijesti ,nema sortiranja albuna sa slikama u galeriji jednostavno telefon jako loše prošao kod mene kad sam se vratio starom teleofonu .Resetirao sam telefon na tvornicke postavke i opet isto .Pozdrav

0

Ukljuceno od prvog dana

0
Prijavite se ili registrirajte kako bi komentirali.